Този дом, който някога е бил конвенционален четиристаен апартамент, заемащ последните два етажа на жилищна сграда от 80-те години в Париж, днес е трансформиран в открито пространство с модерен дизайн. С плъзгащи врати в жилището са обособени отделни зони. Преконфигурирането на интериора е направено с цел да се създаде изолирана от напрегнатото градско ежедневие среда за собственика, където да бъдат вплетени въображение и функционалност.
Собственикът на апартамента обича да пътува и е запален по фотографията и музиката. Неговото желание е да превърне традиционното си жилище в оригинална и необикновена среда, която да отразява индивидуалността и интересите му.
За да постигне това, архитектът премахва всички стени, които не са носещи, и създава светло и просторно отворено пространство. Отделните зони могат да бъдат преграждани посредством система от плъзгащи врати.
Тъй като собственикът често работи от дома си, в проекта е включен комфортен и просторен домашен офис с изглед към терасата. Работната площ е дефинирана от окачен таван, килим и стилно осветление.
Изграден е специален кът за гледане на филми и слушане на музика. Той се характеризира с отлична шумоизолация, а стените са облицовани с изработени по поръчка MDF плоскости с неоспорими акустични качества. Стените и таванът са решени в бяло, като са добавени и черни екрани за показване на дигитални фотографии.
Вечер се включва дискретно и елегантно осветление, което подчертава акустичните панели и пропорциите в интериора.
В съседното помещение е обособена всекидневната, като между нея и медия салона е изградена плъзгаща врата.
В работната зона е монтирана уникална библиотека с органичен дизайн. Оригиналната мебел е креативно решение за създаване на връзка между интериора и външното пространство.
Също както в медия салона, за направата на библиотеката са използвани бели MDF плоскости.
Черният гръб придава дълбочина и плътност на конструкцията като същевременно с това създава атрактивен и дързък контраст.
Кухненската зона е решена в бяло с удивителни черни акценти, които създават усещане за динамика и движение.
Плотът на кухненския остров е изграден от черен гранит с устойчиво гланцово покритие.
Зоната за хранене включва квадратна маса с четири стола и голяма магнитна дъска, на която собственикът може да излага фотографии и декоративни предмети.
До банята и спалнята се стига през преходно пространство, което архитектът нарича "черна кутия".
В банята прониква голямо количество естествена светлина, а в интериора й са използвани елементи от масивна дъбова дървесина, облицовка от индонезийски естествен камък и големи квадратни шистови плочи за подовата настилка.
Спалнята и банята са визуално разграничени от височината на пода и тази на тавана.
Гардеробът е изработен по поръчка.
Терасата е изключително просторна и осигурява страхотна панорамна гледка.