В тази малка кухня обзавеждането е изградено така, че всяка зона да е на няколко крачки. Това прави работата в кухнята много по-лесна, още повече, че мебелировката е разпределена функционално, за да се оформи достатъчно широка пътечка за движение. Кухнята се вписва като визия в интимната котидж атмосфера в къщата, която е строена през тридесетте години на миналия век.
За да не изглежда малката кухня твърде тясна, във визията на кухненските шкафове са комбинирани затворени части и отворени рафтчета. Частите са разпределени в различни зони на кухнята, за да се отвори пътеката в центъра на стаята. Прозорецът над мивката осигурява светлина отвън, която подчертава светлите разцветки в кухнята, за да изглежда тя по-просторна.
Корковата настилка е не само екологична, но много стилна. Шарката на ромбове е ненатрапчива, но интересна, а разцветките на настилката са неутрални, в бежов оттенък, така че подхождат на белите, кремави и абаносови багри в кухнята.
Приглушените бежови оттенъци на кухненския плот оформят фокусна точка върху светлокремавите багри на повърхностите в кухнята. Плотът е функционален и здрав, а освен това се комбинира страхотно с керамичното покритие върху стените.
За да не се комбинира котидж визията от началото на миналия век със съвременни уреди, но да се осигури модерно оборудване на кухнята, те са скрити поне частично от вратички, които са като тези на шкафовете. Печката и фурната, които не могат да се покрият, са вмъкнати в конструкция, която се вписва във визията на обзавеждането на кухнята.
Някога част от кухнята е била кътче за закуска, в зоната между кухнята и трапезарията. В другия край на стаята е оформена П-образна зона, в която може да се постави сутрешното кафе или да се приготвят напитки за парти.
Стените в кухнята са в мека златиста разцветка, която се комбинира чудесно с кремавите багри и оформя ненатрапчив контраст с абаносовите повърхности. Контрастът е добре балансиран, за да не изглежда малката кухня още по-тясна. Повечето вещи са скрити в шкафовете, за да не се създава усещане за безпорядък.
Малката ниша с П-образна форма е оформена много функционално, така че в долната част на един от шкафовете да могат да се държат книги и бутилки вино. Върху стената е окачена картина в меки разцветки на охра, оранжево и кафяво, които подхождат на багрите в кухнята. Тя не се натрапва, но е страхотна фокусна точка в малката стая. До малката ниша е вратата за съседната стая.
Макар че кухнята е малка, мебелировката е разпределена така, че в нея да могат да работят двата човека. Почти всичко е на ръка разстояние, така че да може да се работи спокойно и уверено.
Нестандартната визия на кухнята включва шкаф за хладилника в абаносова разцветка, маса с дървена повърхност за рязане и вграден шкаф за порцелан, който е оригинален за старата къща. Комбинацията от стилове е подбрана така, че кухнята да изглежда спретнато, но неформално, за да могат да се чувстват хората в нея уютно.