Вижте как собствениците на тази малка кухня са я превърнали в кокетно помещение за хранене и разговори. И всичко това с ограничени средства и усилия, без да се правят коренни трансформации на помещението.
Новата кухня
Реорганизираната кухня съдържа всичко необходимо за готвене и хранене, но обзавеждането и аксесоарите са разпределени така, че пространството е спретнато и подредено. Основни цветове са бялото, светлосивото и бежовото, с няколко детайла в оранжево и червено, които създават акценти. Новият дизайн е постигнат с боя, няколко поправки и няколко добавки.
Старата кухня
Преди ремонта кухнята е претъпкана и мрачна, неподредена и хаотична. Цветовете са неутрални, без никакви акценти. Заради скосените тавани помещението е трудно за обзавеждане, без да се губи твърде много пространство.
Компактни решения
Старите кухненски шкафове и уредите са запазени, но обзавеждането е реорганизирано така, че да се постигне хармоничен дизайн. Към стените е добавена цветна мозайка от керамични детайли, за да се добави повече цвят към неутралните тонове на кухнята. Новата кухня е практична, но и свежа.
Цветна мозайка
Смесица от неярки, но наситени тонове създава фон за стените до кухненските шкафове. Тоновете се смесват визуално и създават ефектен акцент за дизайна. Освен това керамичната мозайка се почиства много лесно, особено ако върху нея е нанесен специален препарат за запечатване на фугите.
Нови детайли
Една от смените, които имат голям ефект за интериора, а не струват много средства, е смяната на дръжките на шкафовете. Старите дръжки са заменени с нови, в сребристо и модерен дизайн. Така няма необходимост да се пребоядисват шкафовете, които не са нито повредени, нито захабени.
Всеки сантиметър е важен
Отворените ъглови рафтове използват иначе прахосаното пространство между горните кухненски шкафове и скосените тавани. Те са създадени така, че да запълнят ъгловата ниша и съхраняват готварски книги, подправки и аксесоари. Рафтовете са боядисани в снежнобяло, за да се координират с цвета на кухненските шкафове, без да се натрапват.
Практични рафтове
Отстрани на кухненските шкафове е обособена тясна ниша с отделения за бутилки вино, която е практично решение за малката стая. Нишата е изградена на мястото на отделение с вратичка, като вратичката е премахната.
Боя за стените
Стените са боядисани с два не много наситени нюанса. Светлосивото и патладжаненото се съчетават добре с белотата на обзавеждането. Таваните са решени в бяло, за да се разшири визуално пространството. Встрани от ъгловите кухненски шкафове, като продължение на скосените тавани, е оформена ниша до тясното прозорче, която може да се използва за четене или хранене.
Кът за сядане
Преди ремонта нишата до прозореца е превърната в склад за вещите в помещението. Така пространството не се използва за сядане, хранене или четене, а стои неоползотворено.
Кътчето е почистено и превърнато в практична пейка до прозореца. Добавена е и малка кръгла масичка, мека седалка и декоративни възглавнички в бяло и червено. Детайлите координират с цвета на интериора, но и създават акцент. Кътчето е много практично за сядане, за хранене и за четене.
Подобрени осветителни тела
До пейката до прозореца е монтирана екстериорна лампа с метална основа и стъклена защита, която осигурява осветление в иначе закътаната ниша. Осветителното тяло не е скъпо, но създава визуален детайл в нишата.