В тази стилна кухня вграденият банкет служи и като масичка за хранене. Той може да се използва и като кухненски плот, а във вътрешността на основата му са оформени функционални поставки за вино.
2. Практична метална поставка
Този практичен лост, монтиран върху стената под кухненските шкафове, е чудесно решение за запалените готвачи – с негова помощ желаното приспособление може да бъде намерено само с един поглед. Освен всичко това, тази система за организиране на кухненските приспособления и аксесоари е и много гъвкава по отношение на подредбата – предметите се окачват върху лоста посредством метални кукички, което ги прави лесни за пренареждане. Ако изберете прибори с еднакъв дизайн, системата се превръща в ефектен акцент в кухненския интериор.
3. Хитра ниша в стената
Използвайте всеки сантиметър от малката баня, за да стане тя по-практична и подредена. Тук например е показано едно хитро решение – ако конструкцията на сградата го позволява, можете да оформите не много голяма ниша в стената и да я облицовате с дървени летви. Така оформените вградени рафтчета могат да се използват за съхранение на хавлиените кърпи, на козметиката или пък на декорация.
4. Витрина за чаршафите
Ето едно хитро решение за чаршафите и покривките – за да не се намачкват след гладене и за да ги намирате бързо, подредете ги вертикално върху тази семпла система от дървени ребра. Системата наподобява сгъваемите сушилни – сгънатите аксесоари се подреждат върху лостчетата. Тя е създадена така, че да се издърпва напред при необходимост, а когато приключите с подреждането, можете да я върнете в шкафа с едно движение.
5. Скрито място за пералнята
Стандартните или вградени гардероби могат да се превърнат в практично перално помещение – за целта трябва да приспособите едно или две от отделенията на гардероба за пералнята и сушилнята, а до тях да осигурите място за необходимите консумативи. Ако имате достатъчно място, можете да поставите и вградена дъска за гладене, която да се прибира вертикално вътре в шкафа.
6. Ефектна библиотечка
Стандартните рафтове в тази просторна ниша са заменени от нестандартна система от дървени дъски, образуващи рамка от ромбоидни отвори. Те от своя страна са чудесно място за подреждане на книги, списания и дори декорация, като едновременно с това се превръщат във фокусна точка на интериора.
7. Декоративна стена
Частичните стени са чудесно архитектурно решение за малкия дом – те разделят визуално пространството, без да създават тесни и мрачни помещения. Освен това вътрешността им може да се превърне в прекрасно място за поставяне на декоративните аксесоари.
8. Решение за покривните помещения
Макар и просторно, това таванско помещение е трудно за обзавеждане заради скосените тавани под покрива. За да се използва максимално пространството в интериора, шкафовете са поставени отстрани и заемат ъгловите сектори между стената и пода. За да се спести място, вратите са монтирани така, че да се управляват със система макари.
9. Шкаф за бутилките
Този висок кухненски шкаф – чекмедже е идеално решение за съхранение на бутилките с вино, шампанско или безалкохолно. Страничните лостове държат стабилно шишетата, а вътре в самия шкаф могат да се поставят разделители, за да ги поддържат изправени.
Забележка: Статиите в сайта са публикувани, за да Ви дадат обща насока и идеи по отношение на показаните проекти. Comfort.bg не носи отговорност за евентуални инциденти по време на работата. Ако не сте достатъчно уверени в способността си да извършите определена дейност или проект, моля консултирайте се със специалист. По време на работа винаги взимайте необходимите предпазни мерки и четете внимателно инструкциите върху опаковките на продуктите. Винаги съобразявайте конкретните проекти с характеристиките на Вашия дом и собствените си умения.