2 млн. евро в завод в Радомир инвестира "Кун технолъджи"
Германската група "Кун технолъджи" ще инвестира в България 8 млн. евро през следващите три години и ще започне производството на автомобилни части, специализирани машини и инструменти.
Компанията е специализирана в конструирането и производството на автомобилни части, металопресови инструменти и пресови детайли, както и в обработката на леярски детайли. Нейни клиенти са повечето световни марки автомобили -"Опел", "Форд", "Даймлер Крайслер", "Мерцедес", "Фолксваген" и други. В България те ще произвеждат главно за износ, но ще приемат и поръчки за вътрешния пазар.
Фирмата е закупила помещение в Радомир, в което до края на годината частично ще започне производствената дейност.
Новият завод е част от проекта на компанията за разширяване на дейността и изместване на производствения процес в страните от Източна Европа. След широко проучване Кун са закупили сградата в Радомир за 500 хил. евро, която е била склад и сега предстои да я оборудват с необходимите машини. В момента тече процедура в общината в Радомир за промяна на статута на сградата, която трябва да стане завод.