вход
вход
регистрация
регистрация
помощ
помощ
 
фирми продукти обяви Форум
рубрика
дума
град
en_flag.gif
фирми продукти
представяме
работа
Продават ЦУМ за 20 млн. евро

Продават ЦУМ за 20 млн. евроНа общо събрание на акционерите на Слънчев ден АД, проведено на 29 юни, е взето решение 99.59% от акциите на ЦУМ АД да бъдат продадени срещу 20 млн. евро. Това гласи съобщение, публикувано на сайта на Българска фондова борса - София.

Купувач е пловдивското дружество Атлас инвест АД, което според търговските регистри е собственост на бившия футболист на Ботев-Пловдив Запрян Раков (20%) и неговия брат Кольо Раков (80%).

Върху постъпленията от продажбата ще бъде учреден особен залог за обезпечаване на вземанията на Булбанк АД по договор за банков заем от 24 ноември 2004 г. Кредитът бе използван от Слънчев ден за закупуването на ЦУМ през октомври 2004 г. Дружеството има загуба от 1.31 млн. лв. за първите 3 месеца на годината.


5 юли 2006 - в. Сега

Добави коментар


Няма коментари


ключови думи
акционери, акции, борса, дружество, продава, цум


още от категорията Недвижими имоти

препоръчваме
интересно
форум
новини
календар
обяви
полезни връзки
Сигурност и дискретност Условия за ползване   Начало Принтиране Сподели с приятел  
За нас Контакти Реклама Партньори
  Created by Website.bg