вход
вход
регистрация
регистрация
помощ
помощ
 
фирми продукти обяви Форум
рубрика
дума
град
en_flag.gif
фирми продукти
представяме
работа
Новото строителство в България се забавя към края на полугодието

ново строителствоСтроителството на нови сгради в България продължава да се забавя и като цяло следва тенденциите в европейската строителна индустрия - това сочат данните на "Евростат" за строителния сектор на страните от Европейския съюз в края на полугодието.

През месец юни страната ни отчита спад от 2% в броя на новостроящите се обекти спрямо предходния месец, показва още докладът. През месец май спадът на месечна база е бил едва 1.1%, докато през април е бил отбелязан ръст от 6.7 на сто. Именно отчетеният през април напредък осигурява на българската строителна промишленост общ ръст от 2% за второто тримесечие спрямо първото.

В края на юни още шест страни от Европейския съюз отчитат понижение в строителната си промишленост на месечна база, докато други шест отбелязват ръст (за останалите страни от ЕС не са публикувани данни). Интересно е да се отбележи, че в съседна Румъния строителството на нови сгради продължава да се увеличава, като през юни се е увеличило с 2.9% спрямо май. По този показател те се нарежда на първо място сред европейските страни, заедно с Португалия.

Въпреки получените данни, на годишна база България все още поддържа сравнително висок ръст на строителството - в сравнение с месец юни миналата година, броят на новостроящите се сгради се е увеличил с 10%. По този показател страната ни отстъпва само на 3 страни - Полша (с 20.8%), Словения (14.9%) и Румъния (12.7%).


21 август 2008 - в. Дневник

Добави коментар


Няма коментари


ключови думи
ново строителство, ЕС


още от категорията строителство, строителни дейности

препоръчваме
интересно
форум
новини
календар
обяви
полезни връзки
Сигурност и дискретност Условия за ползване   Начало Принтиране Сподели с приятел  
За нас Контакти Реклама Партньори
  Created by Website.bg